Tüm Duyurular

Tercan Meslek Yüksekokulumuz

Tercan Meslek Yüksek Okulu 1998 yılında öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuz geride bıraktığı 15 yıllık sürede, gelişim bilinci ve çabası içerisinde yüzlerce “Ara Eleman” mezun etmiş ve ülkemizin istihdamına katkı sağlamıştır.

İki yıl gibi kısa sürede meslek kazandırmak her yönüyle yüksek donanıma sahip fiziki altyapı yeterliliği ve referans noktası teşkil edebilecek öğretim kadrosu değerlerini barındırması gerekir. Mesleki eğitim konusunda tecrübeli, proje temelli ve öğrenci merkezli yaklaşıma sahip kadrosuyla eğitim veren Tercan Meslek Yüksek Okulu, geleceğin nitelikli iş gücünü  yetiştirmektedir.

Öğrencilerimiz, çağın değişen ihtiyaçlarını yanıtlayabilecek bilgi ve beceriyi, akademik danışmanları rehberliğinde, eğitim süresince sağlanan staj olanakları ve mesleki gelişim etkinlikleri ile kazandırılmaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra birçok sportif ve kültürel aktivitelerle sosyal yönden gelişimleri önemsenmektedir. Onları topluma değer katan bireyler olarak kazandıracak sosyal sorumluluk projelerinin ve etkinliklerinin her dönem bir yenisine imza atmaktadır.

Sosyal Hizmetler ön lisans eğitimi programı Türkiye'de ilk defa 2011 yılında Meslek Yüksekokulumuzda açılmıştır. 2013-2014 eğitim öğretim yılında 40 öğrenci kontenjanı ile ilk öğrencilerine kapılarını açmıştır ve 50 öğrenci kontenjanıyla eğitim vermeye devam etmektedir.

İş  Sağlığı ve Güvenliği ön lisans eğitim programı da 2016-2017 eğitim öğretim yılında 41 öğrenci kontenjanı ile eğitim vermeye başlamıştır.

 

Tercan Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan öğrencilerin bir kısmı  DGS ile lisans bölümlerine geçmektedir.

Tercan Meslek Yüksekokulu eğitim ve araştırma etkinliklerini Erzincan Üniversitesi’nin 2013 yılında yapımı tamamlanan, ilçenin doğu yakasında yer alan 2100 m2 kapalı, 135.700 m2 açık alana sahip yerleşkesinde sürdürmektedir.


Tüm Haberler