Protocol with Turkish Airways

THY Teknik A.Ş. Öğrencilerimize Destek Sağlayacak

Yüksekokulumuz ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş arasında yapılan protokolle Uçak Teknolojisi programındaki öğretim elemanları ile eğitim alan öğrenciler THY Teknik tesislerinde verilen eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

   

 

Konu ile ilgili olarak Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. M. Fatih ERTUGAY; Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş arasında yapılan protokolle Uçak Teknolojisi programındaki öğretim elemanları ile eğitim alan öğrencilerimiz bundan böyle THY Teknik tesislerinde verilen eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Yapılan Eğitim-Teknik Gezi protokolüyle öğrencilerimiz aldıkları eğitimi bu alacakları destekle daha iyi yapar bir vaziyete gelecekler. Mesleklerinde en iyi kalifiye eleman olma yolunda hızla ilerlemelerini sağlayacağız. Bize bu imkânı veren Türk Hava Yolları’na öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Erzincan Üniversitesi bünyesinin gelişmesine bağlı olarak büyümeye yeni alanlarda öğrenci yetiştirmeye devam edecektir. Amacımız "ihtiyaç duyulan iş sektörlerinde ki gerekli kalifiye elemanı yetiştirmektir” dedi.

İmzalanan protokol gereği ise eğitim ve teknik ziyaretler akademik takvimin güz ve bahar dönemlerinde taraflarca belirlenecek hafta ve günlerde THY Teknik tesislerinde gerçekleştirilecek. Eğitim katılımlarında zaman sınırı olmayacak. Yüksekokulumuzun belirlediği öğrencilere uçak tip eğitimi, tazeleme eğitimi, uygulama eğitimi ve eğiticilerin eğitimi vb. konularda destek sağlanacak. Öğrenciler için büyük bir imkân taşıyan bu protokolle sektörde işini iyi bilen başarılı Uçak Teknolojisi bölümü mezunları yetiştirilmesi hedefleniyor.