Yeni Kayıt
 
 REKTÖRÜN MESAJI

 

Sevgili Öğrenciler,

Uzun ve yorucu bir sınav maratonunun sonunda göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı Erzincan Üniversitesi adına sizi ve ailenizi candan kutluyor ve Üniversitemize hoş geldiniz diyorum.

Üniversitede bulunduğunuz dönemin yaşamınızın en değerli yılları olacağını umuyorum. Üniversitemizin temel hedefi sorgulayan, düşünen, dinamik, üretken, etik değerlere bağlı, alanında uzman, yetkin ve başarılı bireyler yetiştirmektir.  Bu amaçla Erzincan  Üniversitesi sizlere eşsiz bir üniversite deneyimi yaşayacağınız fırsat ve imkanları sunmaktadır. Üniversitemizde en yetkin akademisyenler ve araştırmacılarla bir arada olacak,  kendinizi geliştirecek ve hayallerinizi gerçekleştirme yolunda önemli bir adım daha atmış olacaksınız.

Ailelerinizin ve sizlerin fedakârlıklarıyla geldiğiniz Erzincan Üniversitesi`nin beklentilerini; bölgenin şartlarını ve beklentilerini, eldeki imkânları en iyi şekilde değerlendirerek bütün birim ve kurumlar ile genç Üniversitemizi daha ileriye götürmek için el ele çalışacağız. Hedefimiz daima büyük olacak.  "Anadolu`da Bir Dünya Üniversitesi" olma özülküsüyle hareket eden üniversitemizde açtığımız şemsiyeyi çok büyük tutacağız ve onun gölgesi ülkemizi aşacak.

Sonuç olarak, Üniversitemiz ve hepimiz birbirimize gelecekten birer emanetiz. Buradan, bu emaneti teslim ederken de hakkıyla teslim etmenin gururuyla ayrılacağız. Kazanan Üniversitemiz, Erzincan`ımız ve ülkemiz olacaktır.

Üstün başarınızdan dolayı sizi ve ailenizi bir kez daha kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.

 

Sevgi ve saygılarımla.

 

Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU

Rektör