KÜTÜPHANE VE DÖKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
 

  

 

     ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ

  AÇIK ERİŞİM ARŞİVİ SAYFASI

 

 

 

* Sisteme yayın yüklemek için tıklayınız.

* Erzincan Üniversitesi Açık Erişim Arşiv Sistemi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

* Erzincan Üniversitesi Açık Erişim ve Kurumsal Arşiv Politikası'na ulaşmak için tıklayınız.

* Erzincan Üniversitesi Kurumsal Açık Erişim Arşiv Yönergesi ve Senato Kararı için tıklayınız.

* Açık Erişim Arşiv Sistemi Kullanım Klavuzu için tıklayınız.

 

Üniversitemiz Açık Erişim Arşivini oluşturacak bilimsel çalışmaların, tam metin olarak yer alması veya çıkarılması yazarının iznine bağlıdır.

 

Erzincan Üniversitesi Öğretim Elemanları kendilerine ait her türlü bilimsel çalışmanın arşivde yer almasını sağlayabilceklerdir.

 

Üniversitemiz 25/07/2014 tarih ve 08/3 sayılı Senato kararı ile bünyesindeki bilimsel bilgilere sınırsız erişim sağlamak üzere Açık Erişim Arşiv oluşturulmasını desteklemektedir. Bu durumda bilimsel çalışmaların elektronik kopyalarının yazarlarının izni ile arşivlenmesi yasaldır. Ancak Erzincan Üniversitesi Açık Erişim Arşivinde yer alan tüm bilgilerden kaynağı gösterilerek yararlanılabilir.

 

Açık Erişim Arşivde bulunan çalışmalardan yararlanıldığında, kullanılan kişinin kaynak göstermesi bilimsel etik açısından gerekli ve zorunludur. Kaynak gösterilmesinde kullanılan çalışmanın adı ve yazarıyla birlikte Açık Erişim Arşivinin URL adresi (http://wwww.....) verilecektir.

 

Açık Erişim Arşivde yer alan yayınlara anahtar kelime, yayına ait bibliografik bilgiler ve metin içinde geçen anlamlı kelimelerden (doğan dil) tarama erişimi sağlanacaktır.

 

Sistem Yöneticileri İletişim Bilgileri

Gülsen Budak gbudak@erzincan.edu.tr 0544 436 0575
Murat YOLCU myolcu@erzincan.edu.tr 0539 822 1587